Ciąg dalszy projektu Pina Colada: IPA i SOUR

Pamiętacie jak z początkiem roku pojawiło się na rynku piwo Baltic Pina Colada z Browarem Nook? Jeśli nie, to tutaj przypomnienie: BALTIC PINA COLADA – WYJĄTKOWY PROJEKT Z BROWAREM NOOK.

Nadeszło lato i imperialny porter mający 10% alk. to nie jest piwo pierwszego wyboru, za to ananasy i kokosy to coś, co jak najbardziej łączy się z sezonem letnim. Tylko jakie piwa najlepiej by się z tym komponowały? Oczywiście coś, co mogłoby mieć uwypuklony charakter owocowy i wpisywać się w aktualne rynkowe trendy, czyli IPA i Sour nadają się do tego w sam raz. Ciężko było wybrać jedno, więc zostały zrobione dwa. W sumie ananasowo-kokosowe BIG3! Wszystkie trzy uwarzone w Browarze Maryensztadt.

Premiera dwóch nowości odbyła się w Multitapie Same Krafty na Starym Mieście w Warszawie.

Sour Pina Colada miała być mocno soczysta, gładka i puszysta, łącząca przebijającą się kwaśność i słodycz, 20 BLG i 4,5% obj. alk., co osiągnięte zostało poprzez dodatek laktozy, soku z ananasa, kokosa i puree z moreli, dające pełnię, owocowość, słodycz, ale i kwaśność, która podpita była bakteriami kwasu mlekowego.

Pina Colada IPA to przede wszystkim duże ilości chmielu, który miał podbić charakter ananasowo-kokosowy, czyli Sabro. Do tego sok z ananasa i kokos. Goryczka miała być zdecydowanie powyżej średniej. Podbite to wszystko zostało płatkami owsianymi. Parametry: 15 BLG i 6% obj. alk.

Jeśli już próbowaliście to dajcie znać, co sądzicie o piwach.

Ps. Piwa są też dostępne w puszkach. Jak myślicie, o jaki styl w przyszłości można byłoby rozszerzyć serię, chyba na razie w pełni temat wyczerpany, choć Marcin w Samych Kraftach wymyślił połączenie Sour Pina Colady z Piwem Grodziskim, więc takie Pastry Pina Colada Grodziskie? Kto to wie. W każdym razie wielkie podziękowania dla ekipy Browaru Nook za dalszy ciąg projektu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s