Szybka wizyta w Browarze Miedzianka

W ramach wyprawy by sędziować w Good Beer 2020 odwiedziliśmy zlokalizowany na Dolnym Śląsku, nad doliną Bobru, Browar Miedzianka. Na jednym z wielu okolicznych wzgórz wyróżnia się nowoczesny budynek. To właśnie tytułowy browar.
Browar ze wspaniałym widokiem na okoliczne góry. Także z górniczą duszą, nawiązujący nazwami piw do okolicznych szczytów oraz terenów naturalnych.

Zresztą górnictwo to coś, dzięki czemu Miedzianka się rozwinęła, ale i ją zrujnowało. Została wydrenowana z posiadanych złóż (m.in. uranu).

W ofercie były 4 piwa. W tym pilsner (Kurt), który czuć było, że jest jeszcze bardzo świeży (mętny i jeszcze trochę siarkowy), APA (Cycuch Janowicki), lekki cytrusowy, choć trochę trawiasty, nawiązuje do widocznych z browaru dwóch szczytów znanych jako Cycuch Janowicki, które są częścią Rudaw Janowickich, Vienna Lager (Rudawskie), do którego wsypało się chyba zbyt dużo słodów karmowych oraz Koelsch (Wołek), czysty, prosty, słodowy, stylowy, najlepszy z całego zestawu.

Ciekawostką jest menu drinków na bazie piw z tego browaru. Można napić się na przykład Barley Wine z Pepsi czy pszeniczne z sokiem z pomarańczy, rozmarynem i lodem i kilka innych. Miksologia pełną gębą, ja jednak wolę same piwa, tym bardziej, że dało się je pić.

Fajne miejsce, choć bez jakichś zachwytów, ale będąc niedaleko jak najbardziej można się wybrać. Bo okolica urokliwa, a do tego jest też możliwość rezerwacji noclegu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s