Browar Widawa – obowiązkowy punkt do odwiedzin na Piwnej Mapie Polski [Wizyta]

Zapewne każdy ma jakiś browar w Polsce, który chciałby odwiedzić, bo słyszał o nim w samych superlatywach, ale po prostu jest mu tam mocno nie po drodze. Jak tak miałem od dawna z Browarem Widawa, który zlokalizowany jest w Chrząstawie Małej nieopodal Wrocławia (ok. pół godziny autem).

Za całość odpowiada Wojciech Frączyk, człowiek-orkiestra w Browarze Widawa.

Z jednej strony w tym XX w. budynku mieści się browar restauracyjny, a z drugiej gastronomia z ogromną historią, bo niepiwni goście znają ją pod nazwą Gospoda pod Czarnym Kurem. Sam budynek już od zewnątrz ma świetny klimat, podobnie jest wewnątrz, do tego wszystko jest naprawdę dobrze odrestaurowane.
Menu jedzeniowe jest na poziomie i jego jakość robi robotę.


Ale przyjechałem tu na piwo i było jeszcze lepiej, akurat na kranie dostępne było świeże Le Polonais C’t’une Joke, tzw. Grape Ale z moszczem winogronowym, leżakowane w dębowej beczce po winie. To owoc kooperacji z kanadyjskim browarem Brasserie Dunham oraz Winnicą Moderna. Bardzo złożone z wyraźnymi winno-dębowymi nutami, pokazuje niesamowicie kreatywne podejście. Do tego genialnie wykonane!
Podobnie jak Tropical Storm, West Coast IPA jakiego potrzebujemy i na jakiego zasługujemy, taki który przypomniał mi piwa pite w browarach w Kalifornii.
Mega wytrawny, rześki, niesamowicie cytrusowy, buchający wręcz grejpfrutami, z żywicą w tle. Szanuję.

Przestrzeń produkcyjna? Jest dość kompaktowa, dość powiedzieć, że warzelnia znajduje się na sali jadalnej, ale to z drugiej strony tworzy klimat.
Tak samo jak ogromna ilość medali z konkrusów piwnych z całego świata, co tylko potwierdza jakość piw z tego browaru.

Nie dziwi więc, że parking przed browarem jest pełen samochodów, bo to miejsce, do którego po prostu chce się przyjechać na weekendowy wypad. Ten klimat robi robotę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s