Browar Otwarte Bramy – wystartował nowofalowy brewpub w Pruszkowie [WIZYTA]

Tam gdzie kończą się Reguły, zaczyna się Pruszków. Tam właśnie, na ul. Obrońców Pokoju 8, 23 maja 2020 r. otworzył swoje bramy Browar Otwarte Bramy, jeden z najnowszych brewpubów w Polsce.

rhdr

Chyba każdy z nas zapamięta na długo drugi kwartał 2020 roku, epidemię koronawirusa i społeczne dystansowanie, dlatego też nie pchałem się do tego lokalu w dniu otwarcia. Natomiast około dwa tygodnie po otwarciu, wtorek po godzinie 16, to idealny czas, by w spokoju sprawdzić najnowszy browar na piwnej mapie Mazowsza. I faktycznie byliśmy jedynymi osobami na miejscu, poza obsługą, ale z czasem pojawiało się coraz więcej gości. I dobrze. Z tego, co powiedziała pani polewająca piwa, w weekendy lokal już jest pełny.

Nie sposób było policzyć jak wiele osób przechodzących ulicą przekręcało głowy i zaglądali z ciekawością. To bardzo dobry prognostyk dla browaru, który zresztą jest świetnie zlokalizowany, bo jakieś 200 metrów od dworca w Pruszkowie. Z dworca do centrum Warszawy jest trochę ponad 20 minut, czyli tyle, co na Ursynów czy na Bielany. To naprawdę blisko.

Kilka słów o samym browarze, warzelnia 5 hl, 3 tanki fermentacyjne po 10 hl, 3 tanki wyszynkowe, które bezpośrednio podłączone są pod krany. Dzięki temu łańcuch dostawy z tanków na krany jest możliwie skrócony, co powinno pozytywnie wpływać na jakość, bo przesyłane będzie możliwie świeże piwo.

cof

Docelowo, z tego co widać, kolumna ma 8 kranów. Mają być dostawione kolejne tanki wyszynkowe. Jak widzicie, cała instalacja jest na wyciągnięcie ręki, siedząc przy stolikach.

cof

cof

Kolejne, co zwróciło moją uwagę to przestronność lokalu i klimatyczny, ceglany wystrój, trochę mi się to kojarzy z Jabeerwocky, w którym wcześniej pracował właściciel browaru, Krzysztof Cyronek. Ma być też ogródek, ale na razie trwały prace remontowe. Do tego obok znajduje się komin, więc będzie to kolejny browar, który będzie realizował legendarną maksymę sprzedaży wokół komina.

dav

cof

Na start dostępne są trzy piwa: Lager, Pszeniczne i AIPA.

Lager to lekka dziesiątka, fajnie wysycona, o profilu przede wszystkim słodowym.
Pszeniczne charakteryzuje się połączeniem nut cytrusowych i gumy balonowej.
IPA jest mocno mętna, ale nie błotnista, pełna cytrusów i białych owoców tropikalnych, przeszkadzał mi szczypiący granulatowy finisz.

rhdr

Od razu widać, które to Lager, a które IPA.

Jak na start piwa generalnie są spoko, wiadomo że to pierwsze warki i piwowar musi się poznać ze sprzętem, więc powinno być tylko lepiej.

Jest też jedzenie, do tego za ścianą znajduje się restauracja Ucieranie Treści, która ma dobre opinie w internecie.

Moje wrażenia? Warto przyjechać, na miejscu jest fajny klimat, trzymam kciuki by się kręciło i żeby otwierało się coraz więcej takich miejsc. Brakowało mi tego piwnego klimatu, przez społeczne dystansowanie się w ostatnich miesiącach.

cof

Jedna myśl na temat “Browar Otwarte Bramy – wystartował nowofalowy brewpub w Pruszkowie [WIZYTA]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s