Najlepsze Piwo Festiwalu Piwowarów Domowych 2018 – Sour Mango Ale

Nadchodzi druga edycja jednej z najlepszych imprez piwnych w Polsce, czyli Festiwalu Piwowarów Domowych organizowanego przez PSPD. Jeśli jeszcze nie kupiliście biletów to spieszcie się, wydarzenie już w sobotę, 15 czerwca.

Dla przypomnienia TUTAJ relacja z pierwszej edycji.

rhdr

Pasję i zaangażowanie widać było na każdym kroku. Klimat świetny, ale też i ciekawe nagrody dla najlepszych piwowarów, jedną z głównych nagród, za najlepsze piwo festiwalu według głosowania odwiedzających było uwarzenie piwa w Browarze Zamkowym w Cieszynie oraz nagroda finansowa.

IMG_20190530_145305.jpg

Wygrał Dominik Połeć ze swoim domowym Sour Mango Ale.
Dominika możecie kojarzyć z browaru Green Head, tam warzy.
Piwo niedawno zadebiutowało na rynku, akurat zbiegło się w moją wizytą w Cieszynie, więc miałem okazję zaopatrzyć się w nie prosto z browaru i powiem wam, że to jest naprawdę super sprawa.
Intensywnie żółte, gęste, wręcz jakby piło się sok z mango, takiego już dojrzałego i soczystego mango, do tego lekka kwaskowość, która wzmaga uczucie orzeźwiania i średnie wysycenie sprawia, że piwo jest niesamowicie pijalne. Kawał dobrej roboty. 5% alk. i 12,5 BLG.

IMG_20190605_195312.jpg

Do kompletu miałem też kolejny owoc współpracy Browaru Zamkowego z PSPD, bo zgodnie z umową czołówka piwowarów domowych z Pucharu PSPD będzie mogła uwarzyć swoje piwa w Cieszynie w ramach projektu „kiedyś w garze – teraz w browarze”. Session American Bitter Łukasza Kantora, to lekki angielski ejl, ale nachmielony amerykańskimi odmianami i fajnie się to łączy. 3,8% alk. i 10,5 BLG.

Ps. z tego co słyszałem w tym roku nagrody mają być jeszcze bardziej atrakcyjne!

IMG_20190605_193917.jpg

nfd

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s