2 urodziny Browaru Maryensztadt. Gotowaliśmy i pomagaliśmy.

16 grudnia 2017 r. Browar Maryensztadt świętował dwa lata od momentu gdy działa jego fizyczna instalacja w Zwoleniu. Z tej okazji uwarzył dwa specjalne piwa: Belgijski Dubbel (Belgijka na Drugiej) i Belgijski Tripel (Belgijka na Trzecim) oraz zorganizował wydarzenie jakiego w polskim krafcie jeszcze nie było! Najprawdziwszego piwnego master chefa. Miejsce akcji to oczywiście znajdujący się na ulicy Szeroki Dunaj 16, firmowy lokal Maryensztadt Craft Beer & Food.

Tym bardziej cieszę się, że mogłem wziąć w nim udział. Chodzi o charytatywną akcję w ramach, której można było wylicytować specjalną kolację przygotowaną przez osoby aktywnie udzielające się w ramach kultury piwnej w Warszawie. Cała zebrana kwota przeznaczona była na wsparcie Fundacji Odzyskać Radość.

2 urodziny Browar Maryensztadt (1).jpg

Gotowi do gotowania

Zadania podjęło się 6 zespołów, poza ekipą Kilka Słów o Piwie, do garów stanęły następujące drużyny: PiwnyGaraż.pl, Browar Palatum, Żaba w Piwie z Marciniem, SmakPiwa.pl raz Dawid z Kasią reprezentujący PSPD.

2 urodziny Browar Maryensztadt (2).jpg

Prócz tego, że trzeba było ugotować coś dobrego były jeszcze trzy haczyki, trzeba było przygotować danie, które parować będzie się z premierowymi piwami, wyrobić się w wyznaczonym czasie i przygotować kolację na podstawie otrzymanej 3 dni przed gotowaniem listy składników. W tym jako danie główne była dziczyzna ze sklepu Dziki Trop.

Całe wydarzenie prowadzone w formule gotowania na żywo z rozmowami i komentarzami z bieżących działań z Kamilą na mikrofonie oraz niezastąpioną pomocą szefa kuchni, Witka.

2 urodziny Browar Maryensztadt (4).jpg

My wybraliśmy comber z sarny, który zamarynowaliśmy w rozmarynie, soli i jałowocu, podaliśmy na kozim serze z gruszką oraz do tego przygotowaliśmy ziemniaczki w mundurkach i mieszankę buraczków z jabłkiem oraz buraczków z chrzanem ułożonych w serce w ramach podzięki dobrym ludziom, którzy wylicytowali naszą kolację.

2 urodziny Browar Maryensztadt (5).jpg

Dawid z Kasią jako jedyni wybrali przygotowanie dzika, szacun.

Najważniejsze jednak że mogliśmy pomóc fundacji! Do tego naprawdę dobrze się bawiliśmy. Dzięki Browarze Maryensztadt za tak szczytną inicjatywę. Dziękuję serdecznie również Arturowi za wylicytowanie naszego dania!

Jeszcze raz sto lat dla całego Maryensztadtu!

Już niedługo coroczny wywiad z ekipą browaru podsumowujący ich miniony rok.

Jeśli chodzi o premierowe piwa, byłem podziębiony tego dnia więc po prostu nie byłem w stanie sensorycznie ocenić i posłuchałem się Ani, która wybrała, że do naszego dania Dubel będzie lepszym dopasowaniem.

Tego samego dnia we Wrocławiu i Warszawie odbywała się jeszcze jedna godna pochwały akcja, o której zresztą wcześniej wspominałem, a mianowicie
Kufelki na Kundelki, gdzie dochód ze specjalnie przeznaczonych beczek piwa przeznaczony był na podopiecznych Fundacji Pomocy Zwierzętom „Matuzalki”.

Jedna myśl na temat “2 urodziny Browaru Maryensztadt. Gotowaliśmy i pomagaliśmy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s