Ciechan Eksportowe

Na początku 2017 roku Browar Ciechan przedstawił dwie nowości w postaci Ciechana Pszenicznego Wędzonego (więcej) oraz Ciechana Wybornego Eksportowego (więcej). Nie widziałem już żadnego z nich, a przynajmniej nie w takiej formie jak wtedy.

Pojawił się za to Ciechan Eksportowe. Jak zakładam jest to odświeżone Wyborne Eksportowe z nową etykietą. Parametry mają takie same (6% alk. i 12,1% ekstr. wag.).

Czas na kilka słów o piwie. Złota barwa, w stosunkowo ciemnym odcieniu (mam wrażenie, że ciemniejsze niż wersja z początku roku), klarowne. Biała, mocna piana. W aromacie na niskim poziomie słodkie nuty słodowe i delikatnie zielone chmielowe. W smaku głównie wysoka słodowa słodycz (ale i lekki karmel), ponadto lekka owocowość. Mam wrażenie, że w tle pojawiają się też nuty tostowe, co może wiązać się z przeprowadzonym procesem pasteryzacji (czyżby przepasteryowane?). Goryczka minimalna.

Już myślałem, że Ciechan pójdzie dalej drogą piw w stylu Pszenicznego Wędzonego, które było według mnie jednym z ciekawszych piw z browaru i miało jedną z lepszych etykiet u nich, ale jednak nie. Tutaj jest dość toporna etykieta.

W należącym do BRJ Lwówku powstały ostatnio specjalne Single Hopy dla Żabki, za to Ciechan przygotował kolejnego lagera, który tak naprawdę nic nowego na rynek nie wnosi, a na eksport też nie jest już niczym niespotykanym. Po starcie na początku roku z Wędzonym Pszenicznym i Jankesie w puszkach liczyłem, że może pójdą do przodu z ambitniejszymi pozycjami, jednak znów kolejny zwykły lager, a pozostałe browary regionalne odjeżdżają.

Ciechan Eksportowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s