Browar Dziki Wschód z Rastamanem w Koktajlu Mokotowa

Co jest bracie? Wpadaj na wschód! Musicie to znać, choć tym razem to wschód wpadł do nas. Stand up! Właśnie tak.

Dziki Wschod Rastaman Koktajl Mokotowa.jpg

Dziki Wschód to nazwa znana już od jakiegoś czasu w Lublinie, prowadzą multitap oraz wystawiali się na Lubelskich Targach Piw Rzemieślniczych, od jakiegoś czasu warzą również kontraktowo w browarze żyrardowskim Beer Bros. Choć nie jest to do końca typowy kontrakt ponieważ mają tam własny tank.
Nigdy dotychczas nie piłem ich piw, więc gdy ekipa browaru przyjechała z premierą piwa Rastaman w stylu Citrus IPA do mojego sąsiedzkiego multitapu Koktajl Mokotowa w Warszawie, pojawiła się okazja potestować ich wypusty. Jak na zapowiadane na etykiecie klimaty, premierze towarzyszyły dźwięki reggae, ale tego prawilnego, bo wiadomo jak to jest z polskim rege.

Rastaman z Dzikiego Wschodu czyli Citrus IPA w składzie ma zest z grejpfruta, pomarańczy i cytryny i to było czuć, zarówno wizualnie jak i organoleptycznie, bo to zmętnione i pomarańczowe w barwie piwo. Piana biała, ale minimalna. W smaku intensywne cytrusy, bardzo soczyste, do tego pojawiają się lekkie landrynki, co potem skontrowane bardzo intensywną, ale krótką goryczką. Jest orzeźwiające, ale stosunkowo nisko nagazowane. Jest Rastaman, ale spokojnie, o żadnym skunksie w aromacie nie ma mowy.

Browar Dziki Wschod Rastaman.jpg

Ciekawostką była Kafarafa, czyli Orange Coffee IPA, również od Dzikiego Wschodu. Połączenie pomarańczy i kawy, to dopiero brzmi interesująco. Równie zmętnione, z niską pianą  i nisko nasycone co poprzednik, za to z ciemniejszą barwą. Widać w nim ciekawe połączenie lekkości samego piwa z jego lekko kawowym oraz słodkim cytrusowym charakterem. Nietypowe połączenie, wydaje mi się, że nie dla każdego i  jednak premierowe piwo bardziej mi podeszło.

A już 1 lipca widzimy się w Koktajlu Mokotowa na 7 urodzinach mojego bloga. Do zobaczenia!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s