Piwny Paryż

Francja i Paryż kojarzone są raczej z winem, jednak nie oznacza to, że w szczególności w przypadku tego miasta trafiasz do piwnej pustyni. Jest to na tyle międzynarodowe miasto, że jak najbardziej jest szansa trafić na dobre piwo.

frog beer paris (2).JPG

Browary rzemieślnicze, browary restauracyjne, browary, multitapy, festiwale, a nawet sieć lokali z rzemieślniczym piwem. To wszystko jest w Paryżu.

Przede wszystkim najciekawsze miejsca na dobre piwo w Paryżu znajdują się w północno-wschodniej części miasta. Skupiłem się na browarach i brewpubach, bo to dla mnie zawsze jest najciekawsze jeśli chodzi o zagraniczne sceny piwne. Jak zobaczycie jednak trochę tych browarów i brewpubów w Paryżu i okolicach jest, festiwale piwne też są. Mam dla was szybki przegląd tego co można znaleźć.

frog beer paris (1).JPG

Browary w Paryżu i okolicach

Brewpuby, czyli wchodzisz w godzinach otwarcia i próbujesz ich piw:

Te browary są typowymi zakładami produkcyjnymi, ale organizują wycieczki praktycznie w każdy weekend, rezerwacji można dokonać na ich stronie:

Kolejne browary z Paryża i okolic, do których już indywidualnie trzeba próbować skontaktować się w celach odwiedzin:

Multitapy warte odwiedzenia:

frog beer paris (3).jpg

Sieć lokali Frog Beer

Lokali Frog Pubs jest 10 w Paryżu, wszędzie bardzo podobna oferta, ale są widoczne różnice na kranach. W niektórych z nich piwo robione jest na miejscu. Można powiedzieć, że to taka piwna rzemieślnicza sieciówka. Pierwszy powstał w 1993 roku, aktualnie mają 7 browarów. Lokale w duchu amerykańskiej r ewolucji, kuchnia również amerykańska. Piwa również docenione w konkurach, bo z medalami World Beer Awards czy The International Beer Challenge. Więcej o ich medalach. Jeśli chodzi o jakość piw to według mnie naprawdę fajny Stout, Burton Pale Ale z pompy bardzo gładkie, Witbier również bardzo rześki, za to Pils czy Natural Blond nie były w najlepszej formie.

Festiwale Piwne

paris beer.jpg

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s