Wizyta w rzemieślniczym Browarze BeerLab

browar-beerlab-4

Zapraszam na kolejną wycieczkę po browarze z okolic Warszawy, tym razem udałem się w odwiedziny do BeerLab. Jest to powstały w 2016 roku w Łoziskach browar rzemieślniczy, który już w swojej nazwie pokazuje co jest dla niego ważne, ma to być laboratorium piwa, gdzie sztuka łączy się z nauką. Przygotowania do startu trwały 2 lata. Odpowiadają za niego Maciek, Mateusz, Łukasz i Aleksander, wspierani przez Artura i Bartosza. W przeszłości częścią ekipy był również śp. Wojtek.

Pomysł na browar jest taki, że nie biorą udziału w wyścigu premier, ale mają stałą ofertę: Rubio (Blond Ale), Desir (Coffee Roboust Porter) i Estilo (Artisan Pilsener). Nie wykluczają jednak specjalnych premier, ostatnio testowali użycie płatków dębowych. Pod linkiem moje wrażenia dotyczące Rubio.

Celem ekipy BeerLabu jest to by pokazać piwo rzemieślnicze jako produkt z najwyższej półki, by było dostępne w najlepszych restauracjach i hotelach. Dotychczas konsument będąc w takim miejscu, dostając świetne jedzenie miał do wyboru piwo koncernowe, co kompletnie ze sobą nie współgra, za to rzemieślnicze piwa jak najbardziej. Minimalistyczna i estetyczna oprawa wizualna tylko w tym pomaga.

browar-beerlab-1browar-beerlab-2browar-beerlab-3

Pracują na automatyzowanej warzelni o wybiciu 20 hl, mają 7 unitanków, każdy o pojemności 40hl, co oznacza dwa warzenia na zapełnienie jednego zbiornika, widać że jest to sprzęt zaawansowany technologicznie. Fajną rozwiązaniem jest ultrafiolet w browarze pozwalający na zwiększenie precyzji przy czyszczeniu sprzętu. Zajmują obszar blisko 700 metrów kwadratowych na obszarze przemysłowym, w towarzystwie innych zakładów produkcyjnych.

browar-beerlab-5browar-beerlab-6

Sam browar to nie tylko ich własne marki, udostępniają również swoje moce produkcyjne browarom kontraktowym, warzą tutaj między innymi Inne Beczki.

Coś co mi się podoba w podejściu BeerLab, to że z płynnej definicji piwowarstwa rzemieślniczego, wybrali jeden, najważniejszy dla nich element, bo kraft to nie tylko kontra dla koncernów i eksperymenty, ale przede wszystkim najwyższa jakość piwa i jego opakowania, w to celują i to jest fajne.

Dzięki za gościnę!

Browar BeerLab (7).JPG

2 myśli na temat “Wizyta w rzemieślniczym Browarze BeerLab

  1. Pingback: Beer News Polska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s