Kiuchi Hitachino Nest Espresso Stout

Przy współpracy z dystrybutorem piw rzemieślniczych Beer Enthusiast, który jest równocześnie importerem tego piwa do Europy, degustuję znajdujące się w ich ofercie piwo Hitachino Nest Espresso Stout z japońskiego rzemieślniczego browaru Kiuchi Brewery.

Imperialny Stout, nawet zgodnie ze stroną Kiuchi Brewery Russian Imperial Stout, jak zawsze w przypadku piw z browaru Kiuchi są to nieszablonowe piwa i ciężko przyporządkować je do konkretnego stylu, mają swoje szalone różne interpretacje, ta z palonymi ziarnami kawy. Ma 7% alkoholu i 18,5 Plato.  W składzie słody karmelowe, palone, ciemne i czekoladowe. Ponadto ziarna kawy. O konkretnych chmielach nie wiadomo

99/99 na ratebeer.com mówi samo za siebie, ale trzeba sprawdzić faktycznie z czym to się je. Do tego najlepiej oceniane japońskie piwo rzemieślnicze, ciekawość rośnie.

[BARWA]

Czarne jak noc, nie ma mowy o refleksach, wręcz oleiste ciało tego piwa dopełnia wyobrażeń o jego pełni.

[PIANA]

Karmelowa, drobnoziarnista, z czasem opada, ale nadal oblepia szkło.

[ZAPACH]

Powiedzieć że czuć tu kawę to jak powiedzieć, że IPA ma goryczkę, tu jest po prostu bomba aromatyczna, ogromnie intensywny zapach kawowy, do tego paloność, wanilia i czekolada. Ogromna intensywność w smaku.

[SMAK]

Zbalansowany smak, intensywna palona kawa, palone słody, czekolada, głęboka gorycz, nawet lekka kawowa kwaskowość. To piwo jest pełne wszystkich tych cech.  Niczym w aromacie, tak i smak jest bardzo intensywny, bezkompromisowy. Niczym espresso w małej ilości jest mega intensywne.

Kiuchi Espresso Stout.JPG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s