Kiuchi Hitachino Nest Extra High XH

Przy współpracy z dystrybutorem piw rzemieślniczych Beer Enthusiast, który jest równocześnie importerem tego piwa do Europy, degustuję znajdujące się w ofercie piwo Hitachino Nest Extra High XH z japońskiego rzemieślniczego browaru Kiuchi Brewery. Ciężko ocenić styl tego piwa, zdam się więc na stronę browaru, zgodnie z którą jest to Strong Belgian Brown Ale. Można powiedzieć, że to kolejna japońska wycieczka do Europy, tym razem Japończycy interpretują Belgijskie style piwa.

W zasadzie już sama nazwa mówi sama za siebie, to Kiuchi ma być Extra High, ekstra silne, jest to poparte zawartością, bo piwo ma 8% alkoholu i 18,1 Plato. Ponadto 44 IBU. Piwo leżakowane jest przez 3 miesiące w cedrowych beczkach po sake (Shochu). W składzie chmiele Chinook, Styrian Golding, słody Marris Otter, Munich, Crystal, Chocolate.

[BARWA]

Brązowa barwa z lekkim zamgleniem.

[PIANA]

Biała piana, z odcieniem beżowym, dość gęsta i pozostająca na piwie.

[ZAPACH]

Aromatyczne połączenie owoców, przypraw, słodowość jest to mocno

[SMAK]

Wytrawne, pełne w smaku, łączące stonowaną słodową słodycz z drewnianymi akcentami. Po ogrzaniu odczuwalna jest alkoholowość, do tego posmak podobny do tego znanego z sake, który łączy w sobie drewniany akcent z ryżem. Ponadto jest rozgrzewające. Jedno z pierwszych skojarzeń to charakter podobny do piw w stylu Barley Wine.

Kiuchi XH.JPG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s