Kiuchi Hitachino Nest Japanese Classic Ale

Przy współpracy z dystrybutorem piw rzemieślniczych Beer Enthusiast, który jest równocześnie importerem tego piwa do Europy, degustuję znajdujące się w ofercie piwo Hitachino Nest Japanese Classic Ale z japońskiego rzemieślniczego browaru Kiuchi Brewery.

Choć na wszelkich stronach online podane w stylu jest India Pale Ale, to to piwo ma 7% alkoholu i  spokojnie jest to spokojnie Imperial India Pale Ale. Piję je w połowie grudnia 2015, a termin ważności ma do stycznia 2017 roku, nieźle. Generalnie prawie wszystkie piwa z browaru Kiuchi mają minimum 7% alkoholu, generalnie jest w nich moc i smak. Ponadto 17,8 Plato, 41 IBU. Ciekawostką jest to, że piwo to było leżakowane w cedrowych beczkach po sake. W składzie chmiele Chinook, Fuggle, Challenger, Kent Golding i słody Marris Otter, Munich i Crystal.

[BARWA]

Bursztynowe piwo z zamgleniem, przez co ma się wrażenie, że wpada w brąz, do tego przyjemne dla oka zamglenie.

[PIANA]

Kremowa, gęsta i długo utrzymująca się biała piana, pokazuje pełnię, która również w innych elementach piwa będzie widoczna.

[ZAPACH]

Delikatny, ale złożony aromat, drewniane nuty, a ponadto słodycz i pikanteria.

[SMAK]

Pełny, zbalansowany smak, łączący słodycz i goryczkowość, złożony smak wzbogacony drewnianymi akcentami pochodzącymi od leżakowania w cedrowych beczkach, co łączy się z przyprawowym charakterem, kwiatowością i karmelowością. Pozostaje posmak przypominający mi  sake, które piłem z browaru Kiuchi. Bardzo szeroka gama smaków, dopełniana przez ich pełnię. Niskie wysycenie. Jest mocno rozgrzewające.

Kiuchi Japanese Classic Ale.JPG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s