Maryensztadt Wawa Wita

Jest lato, więc na taką okazję Browar Maryensztadt przygotował idealnie letnie piwo w postaci Wawa Wita. Wit z Wawy wita. Jak na witbiera przystało jest lekkie, ma 4,4% alkoholu, 12,4 BLG. Kolejny raz ma to być klasyczny przedstawiciel tego belgijskiego stylu (przy okazji jest to jeden z moich ulubionych stylów piwa) dlatego też w składzie znajdzie się pszenicę, kolendrę, zest z cytryny i skórki gorzkiej oraz słodkiej pomarańczy. Jak zawsze panorama Warszawy na etykiecie, tym razem stanowi tło dla lecących balonów, które od razu kojarzą mi się, z tym balonem, który jeszcze parę lat temu stał koło mostu Świętokrzyskiego. Te balony są zapowiedzią lekkości, która jest w tym piwie.

[BARWA]

Jak na biere blanche przystało, powinno to być białe piwo, będąc precyzyjnym duże zamglenie. To powinno być moim zdaniem trochę jaśniejsze.

[PIANA]

Piana niska, biała, drobnoziarnista, pozostaje niska warstwa przez dłuższy czas.

[ZAPACH]

W aromacie połączenie typowej słodyczy dla pszenicznego piwa z lekkim charakterem przyprawowym oraz cytrusowym.

[SMAK]

Jak smakuje Wawa Wita? Na początku pojawia się cytrusowa słodycz, w mieszance cytrusów czuć połączenie pomarańczy z mandarynkami, następnie lekka goryczka, taka przyprawowa, pojawia się też kolendra, która dominuje w całym piwie. Wszystko to przy zachowaniu odpowiedniego balansu i lekkości piwa. Można z nim w Wawie Witać lato. Tutaj tylko wysycenie mogłoby być trochę wyższe.

Maryensztadt Wawa Wita.JPG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s