Maryensztadt Czeska 11

Zapraszam na tydzień z Browarem Maryensztadt, w czasie którego spróbuję każdego z 9 dotychczas piw z Browaru. Obszerny zbiór informacji na temat browaru w wywiadzie dostępnym pod poniższym linkiem. Maryensztadt oczywiście nawiązuje do Mariensztatu, czyli historycznej części Warszawy, Miasto Marii najprościej mówiąc.

Czeska 11 to jedno z pierwszych piw z browaru, premiera odbyła się w Piwnej Sprawie w Warszawie podczas imprezy z okazji świętowania tytułu Miejsca Roku 2015 Piwnej Mapy Warszawy.

Bohemian Pilsener, czyli popularny czeski Pils mający 11 BLG i 4,4% alkoholu z bardzo trafną nazwą (Czeska 11), bo 11 BLG, jak mówi Kamila z Marynesztadtu, budynek pod tym adresem umieszczony jest na mapie smaków Maryensztadtu.

Mętna, złocista barwa, z intensywną pianą, która z czasem całkowicie znika. W aromacie miodowe, słodowe akcenty, w smaku balans delikatnej słodowości i wyraźnej goryczki. Klasyczny czech, dodany został chmiel Saaz. Stosunkowo duża pełnia smaku jak na pilsa.

Jest nawet logowane szkło specjalne dla tego stylu.

Maryensztadt Czeska 11 (1)

Rzut oka na etykietę, ogrom detali wymaga mocniejszego skupienia się na grafice.

Maryensztadt Czeska 11 (2)

2 myśli na temat “Maryensztadt Czeska 11

  1. Bardzo ciekawa oprawa graficzna. przez chwilę wydawało mi się, że na dole „odbija” się panorama Pragi…ale ta wieżyca w centralnej części to raczej Pałac Kultury.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s