Japońskie piwo Hitachino Nest Red Rice Ale z Kiuchi Brewery

Dzięki współpracy z dystrybutorem piw rzemieślniczych Beer Enthusiast, który jest równocześnie importerem tego piwa do Europy, mam przyjemność degustacji znajdującego się w ich ofercie piwa Hitachino Nest Red Rice Ale w stylu Belgian Strong Pale Ale z Kiuchi Brewery.

Topowy kraftowy browar rodem z Japonii, i kolejne jego piwo czerpiące inspirację od Belgijskich piwowarów. Hitachino Nest z charakterystyczną sową na etykiecie to marka Browaru Kiuchi (木内酒造) prezentująca przegląd piw górnej fermentacji. Sam browar od 1996 roku warzy piwo rzemieślnicze, ponadto zajmuje się produkcją sake. Tym razem mam przyjemność spróbować jego interpretacji belgijskiego mocnego jasnego ale.

To Hitachino Nest uwarzone zostało z dodatkiem czerwonego ryżu, który uprawiany jest w Japonii od dawien dawna. Ponadto w składzie znajduje się chmiel Chinook, słody jęczmienne, wodę i drożdże.

Piwo dostępne w butelce 330 ml, zawiera 7,0% alkoholu, 26 IBU, 17,5 Plato.

hitachino nest red rice (2)

[BARWA]

Bursztynowy odcień z akcentami rubinowo-czerwonymi niczym ryż, który znajduje się w składzie. Warto dodać, że czerwień jest lekko przymglona.

[PIANA]

Piana pokrywa piwo niską białą warstwą. Z czasem ten aspekt wizualny nie ulega znacznej zmianie.

[ZAPACH]

W aromacie dominują akcenty zbożowo-słodowe, drożdżowe i owocowe, w szczególności takie jak truskawki czy wiśnie.

[SMAK]

Hitachino Nest Red Rice Ale zawiera 7% alkoholu, czuć że jest to trochę mocniejsze piwo niż normalnie. Odpowiednio wpasowany woltaż, sprawia że jest ono rozgrzewające, ponadto jest orzeźwiające, z akcentami truskawkowymi, posmak trochę niczym jak u sake, ale i cierpkie. Słodowość na niskim poziomie. Średnia goryczka pod koniec odpowiednio dopasowana do zawartości alkoholu, łączą się, tworząc intrygującą całość.

hitachino nest red rice (1)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s