Darz Bór

Nie sposób nie docenić zmian jakie zaszły w 2014 roku w Browarze Gościszewo. Rozwój browaru, eksperymenty z nowymi piwami, odświeżenie etykiet. Wygląda to coraz lepiej. Dziś przedstawiam piwo wędzone z tego rodzinnego browaru. Darz Bór! Jak podaje wikipedia jest to tradycyjne powitanie leśników i myśliwych, którzy witają się, żegnają się lub życzą sobie powodzenia na polowaniu. Piwo to ma 6,0% obj. alkoholu i ekstraktu 14 BLG.Darz Bór

Do uwarzenia tego piwa wykorzystano słód wędzony drewnem bukowym. Browar zapowiada, że dzięki temu będzie miał on przyjemny, dymny aromat i smak. Zobaczymy, tym bardziej, że ja jednak nie jestem zbyt dużym fanem wędzonek pomijając grodzisze.

Już po otwarciu roznosi się wędzony aromat, piana wysoka i kremowa. W barwie piwo bursztynowe. W smaku słodowość i wędzoność jak przystało na tego typu piwo, wyczuwalna jest również słodycz. Prócz tego można odnaleźć w Darz Borze nuty karmelowe.

Do najmocniejszych stron tego piwa zdecydowanie zaliczam świetną etykietę i prezencję po wlaniu do szklanki. Dla fanów wędzonek, będzie to bardzo fajna pozycja, bo ten wędzony charakter jest tu odczuwalny, lecz mimo wszystko spokojny i zrównoważony, więc nawet osoby nie pijące ich na co dzień nie powinny być zawiedzione.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s