Pils z Gościszewa

Pils Single Hop Hallertauer-Mittelfrueh. Browar Gościszewo zrobił świetny i stosunkowo prosty ruch, wypuścił najprostszego pilsa! Czyli coś, czego brakowało w ofercie browarów z Polski. Zgodnie z informacją na etykiecie browar chce by był to najlepszy polski pils.

Świetna jest szata graficzna, bo pilsgosciszewoniezwykle prosta, ale bardzo przyjemna dla oka, zawiera najważniejsze informacje oraz nawiązanie do tradycji i stylu prowadzenia browaru, dopisek „Rzemieślniczy & Rodzinny” brzmi świetnie i jest niezwykle trafny.

Piwo ma mocną i trzymającą się długo pianę, świeży chmielowy smak i zapach, barwa ciemnozłota, całość jest aromatyczna i świeża oraz chmielowa, co powinna spodobać się fanom czeskich pilsów. Widać, że zostało zrobione porządnie, trafnym nawet jest stwierdzenie, że uwarzony bezkompromisowo, bo widać, że ma charakter. Dość dobrze prezentuje się w grupie pilsów polskich i moim zdaniem jest w ich czołówce.

Zawiera 37 IBU, 4,5% alkoholu, 11,6 Blg. W składzie woda, słód, chmiel, drożdże.

I tylko pojawia się temat jego ceny, bo 7 złotych za pilsa w butelce to obiektywnie wysoka cena, ale skoro to piwo jest również obiektywnie dobrym piwem, to może warto dać tyle za niego, choć wiadomo, że wolałoby się zapłacić mniej.

Zapach: 3/5
Wygląd: 3,5/5
Smak: 4/5
Wrażenia: 3/5
Opakowanie: 5/5
Ocena: 3,7/5
Cena: 7 zł

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s