Kapsle i butelki, co z nimi zrobić?

http://www.oddee.com/item_98473.aspx

Kapsle, butelki, puszki przy większych zakupach kartony czy skrzynki, ewentualnie beczki. Po wypiciu piwa pojawia się problem co z opakowaniami zrobić? Standardowe nasze działania: zwrotne butelki oddać do zwrotu, bezzwrotne mogą posłużyć przy butelkowaniu własnego piwa lub na stłuczkę. Kapsle raczej od razu lądują w śmieciach. Karton też nie ma zbyt dużej wartości dla nas, więc trafia do śmieci, beczka jest zwracana, a skrzynka to zawsze przydatny element na przykład w piwnicy. W gruncie rzeczy to mogłoby być na tyle, jednak te odpady mogą otrzymać drugie życie. Istnieje jednak zasada 3R (reduce, recycle, reuse) mówiąca o ograniczeniu, ponownym użyciu i recyclingu rzeczy, warto czasem spojrzeć na to co pozostaje nam po piwie w bardziej kreatywny sposób.

Wartość kolekcjonerska

http://www.udziewczyn.pl/1864,Artykuly,Tagi,kapsle.aspx

Sam zbieram kapsle i etykiety z piw, dostaje maile z prośbami o to bym zbierał kapsle dla kolekcjonerów, browary dostają maile z prośbami o wysłanie im etykiet i kapsli. Mam znajomych, którzy w celu podobnego zapamiętania piw, które im smakowały mają specjalną półkę pod sufitem z butelkami i puszkami, ale to zajmuje dużo miejsca.

Takie rzeczy podobno z czasem są podobno coraz bardziej wartościowe, szczególnie gdy są z unikalnych serii. Zainteresowani warto by przeszli się na giełdę birofilską.

Wartość artystyczna

http://futureblog.pl/2008/10/artystyczny-recykling/

Nawiązując do butelek pod sufitem, one nie mają na celu tylko przypominać o wypitych piwach, ale jest to też dość fajny sposób na udekorowanie mieszkania. Co do dekoracji to wiedzą o tym dobrze puby, Po Drugiej Stronie Lustra ma bardzo fajne ściany udekorowane w kapslach, Chmielarnia za to w etykiety od piw. Nadaje to klimat. Jednak to jest postrzeganie w skali makro, bo choć to trochę kontrowersyjne, odpowiednio przerobione kapsle mogą służyć jako element biżuterii, jako kolczyki, pierścionki, spinki do mankietów, naszyjniki czy bransoletki. Jak uważacie czy kolczyki z Pintą czy AleBrowarem to jest fajny i zgodny z ideą upcyclingu prezent?

Wartość użytkowa

http://www.hometalk.com/1748743/ideas-on-how-to-recycle-wine-bottles

Prócz najpopularniejszego zastosowania czyli otwarcia butelki o butelkę jest jeszcze wiele innych możliwości. Kto nie grał w kapsle będąc dzieckiem niech pierwszy podniesie rękę i choć dziś bym w to już nie zagrał to sięgając pamięcią wstecz była to fajna zabawa. Lecz to nie wszystko, ładniejsza butelka (np. Khamovniki) może posłużyć jako modny wazonik na kwiaty, miejsce na oświetlenie, denko od niej jako papierośnica, podstawka pod świeczkę, puszka jako doniczka, beczki i skrzynki jako element siedziska lub stołu. Butelki czy kapsle jako posadzka. Butelka może w sytuacjach kryzysowych sprawdzać się jako wałek do ciasta ;)

Zastosowań jest mnóstwo!

Można budować nawet domy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s