Grand Champion Brackie Imperial IPA

6 grudnia o godzinie 18:00 oznacza w całej Polsce początek świętowania z okazji premiery nowego piwa, będącego zwycięskim na Festiwalu Birofilia. W tym roku Imperialne India Pale Ale receptury Czesława Dziełaka, w mojej opinii jednego z największych wygranych w tym roku (Grand Prix).

aipavsiipaByłem na oficjalnej premierze w Cudach na Kiju, ale trochę spóźniony (koło 21, pełno ludzi, nie dało się wejść, choć to akurat nie nowość w piątek wieczór w dowolnym warszawskim multitapie), więc nie widziałem tych najważniejszych wydarzeń, ale widziałem, że ludzie klika,kilkanaście kuponów na darmowe premierowe piwo. Nieźle. A trzeba na nie uważać, bo jest niesamowicie pijane, a do tego ma aż 8,5% alkoholu i 18,5 BLG. I jeszcze jedna sprawa, z beczki jest o smaczniejsze.

Piana mocna, wyraziście biała, lecz szybko znika, pozostawiając w postaci niskiego kożuszka, w zapachu chmielowe, cytrusowe, ale nie jest to bardzo intensywne, co ciekawe jakieś smaczki zapachy alkoholowe są, w smaku pełne, treściwe, i po kolei niczym poklatkowo czuć jakie ono jest słodowe, chmielowe, owocowe i co niestety w wersji butelkowej trochę alkoholowe, w beczkowej wersji tego nie wyczułem.

Generalnie jest to dobre piwo, sądząc po premierze to nawet sesyjne. Warto spróbować. Na ogromny plus premiera, cała stworzona oprawa, shaker, etykieta bardzo ładna i jeszcze dedykowany kapsel, no super. Skład? Po co jedynie skład, proszę tutaj jest Receptura, dla każdego kto chciałby sam uwarzyć Grand Championa jest taka możliwość.

I jeszcze parę słów ode mnie na temat premiery. Ponieważ jest to fantastyczne wydarzenie, godzina 18:00 wpisała się już w krajową kulturę piwną, dlatego też szkoda, gdy zdarzają się takie historie, że jest dostępne już to piwo przed premierą, co gorsza tydzień przed, takie wydarzenia deprecjonują rangę premiery. Zresztą nawet dla mnie, mimo możliwości dostania go i wypicia wcześniej to większą wartość ma otwarcie i napicie się o 18:00 dnia 6 grudnia. I tylko tak się zastanawiam co by było gdyby zrobić internetową transmisję live w następnym roku? Choć i tak wszyscy będą wtedy w pubach ;) Ale będzie można poczuć się jak na tej oficjalnej premierze w Warszawie.

Zapach: 3,5/5
Wygląd: 4/5
Smak: 4/5
Wrażenia: 5/5
Opakowanie: 4/5

Ocena: 4,1/5

grandchampion2013iipa

Jedna myśl na temat “Grand Champion Brackie Imperial IPA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s