Dzień Polskiego Piwa. Zróbmy to?

Dzień Czeskiego Piwa, Dzień Stoutu, Dzień IPA, Dzień Piwowarów i jeszcze trochę …

Ale gdzie jest dzień Polskiego Piwa? Gdzie jest dzień Grodziskiego? Gdzie jest dzień Porteru Bałtyckiego? Czy nie uważacie, że czas to zmienić? Czy nie nastał już odpowiedni dzień na celebracje polskiego piwowarstwa?

dppmain

Na wiosnę wyszedłem sam ze skromną inicjatywą utworzenia Dnia Polskiego Piwa dnia 30 kwietnia 2013. Dlaczego wtedy? Wtedy też zaczynała się majówka, ludzie brali wolne, generalnie atmosfera sprzyja świętowaniu. Jednak moja pojedyncza, oddolna inicjatywa (fakt, że nie zaangażowałem się zbytnio też zrobił swoje) nie wzbudziła znaczącego zainteresowania, bo jedna osoba to za mało, potrzebne jest zaangażowanie większej ilości ludzi chętnych zrobić coś fajnego. Czytelnicy, fani, blogerzy jesteście tu?

To może być 30 kwietnia, to może być 6 grudnia, to może być inny dzień, na przykład ważny historycznie dzień dla polskiego piwowarstwa (any ideas?). Potrzebne jest stosowane uzasadnienie. Czas na działania i rozmowę jak w ogóle wyobrażamy sobie ten projekt. Czy skupić się na piwach z polskich browarów, czy robionych w Polsce, czy z polskim kapitałem, czy na klasycznych polskich stylach jak grodzisz i porter, a może też wyeksponować piwa miodowe, PIPA i ogólnie piwa do stworzenia, których użyto polskich chmieli. Albo w ogóle stworzyć osobne święta dla każdego z nich. Możliwości jest multum.

Otwieramy dyskusję?

Bo jeśli taki dzień uda się zrealizować na skalę ogólnopolską to bez wątpienia będzie to sukces naszej piwnej blogosfery. Tylko pytanie jak chcemy by to wyglądało i jak zdefiniujemy polskie piwo.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s