Birrificio Angelo Poretti Treluppoli

Bardzo lubię tygodnie tematyczne w Lidlu nie dość, że mają ciekawe produkty to jeszcze czasem, choć szkoda, że tak rzadko, bo powinno to towarzyszyć każdemu takiemu tygodniowi, mają piwa z krajów związanych z danym tygodniem. Tym razem trafiło się włoskie Birrificio Angelo Poretti Treluppoli z Grupy Carlsberg.

Trzy odmiany chmielu stąd trójka w nazwie. To lekki i dość typowy lager. Wpasowuje się dobrze w myśl piłeś jednego eurolagera, to piłeś wszystkie. Producent poleca łączenie tego piwa z kuchnią śródziemnomorską, ja nie próbowałem więc nie gwarantuję, ale może ktoś ma za sobą takie doświadczenie? Słomkowe z białą pianą, nie wyczułem tu specjalnie interesujących aromatów i smaku. Pisałem wcześniej o trzech rodzajach chmielu, niestety na próżno szukać dokładniejszych informacji o tym, choć jeśli ktoś ma
to proszę podzielcie sie. Już o chmielu mówiąc, to też delikatnie tą goryczkę czuć, ale jednak wodnistość ma przewagę. Bardzo fajną rzeczą na stronie producenta są przepisy na potrawy, które można parować z tym piwem.

1,5/5

poretti3

Jedna myśl na temat “Birrificio Angelo Poretti Treluppoli

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s