Prometeusz

Cała historia Prometeusza zaczęła się w następujący sposób:

Miłośnicy mitologii z Torunia w postawili sobie wysoko poprzeczkę debiutując z Prometeuszem, który miał przynieść dobre piwo, w bardzo niszowym do tej pory stylu czyli Polish India Pale Ale (do tej pory był tylko Miś od Kopyra). To moja interpretacja, bo w intencji twórców miano przekształcić AIPA na polskie chmiele. Osobne dywagacje można poświecić PIPA i temu czy polskie chmiele pasują do takiego stylu jak IPA.

Wracając do samego piwa atakuje w nim od razu ulubione słowo piwnych blogerów DIACETYL!!! Sam browar informował zresztą o tym w komunikacie. Ale spójrzmy na to piwo dokładniej, wizualnie jest przyjemnie, bo porządna piana, herbaciana, klarowna barwa i teraz przechodząc do smaku i zapachu jest tylko gorzej, nie dość, że niezachęcająca goryczka to bo bije od niego masłem i DMS. Ale jest tu światełko w tunelu, bo Browar sam już wie co zrobiono źle i liczę, że kolejna warka będzie o wiele lepsza gdy naprawią błędy.

Ważony w Krajanie, ma 64 IBU, 14,1° BLG, 5,5% alk. obj. Słody: Pale Ale, Bursztynowy, Karmelowy 150, Chmiele: Marynka, Sybilla, Lubelski, Iunga.

Miało być hucznie, wejście szturmem na rynek, a wyszło jak wyszło, komunikat o wadliwej warce i ogromny zawód. Mimo wszystko pomysłowości w działaniach nie można odmówić. Oby następne warki były bardziej udane. To samo tyczy się nowego piwa z Browaru Olimp czyli milk stoutu o nazwie Hera. Tak się ponadto zastanawiam czy nie warto począć innego odważnego ruchu i sprezentować odwołanie do lokalnej tradycji w postaci piwa między innymi z piernikiem, byłoby ciekawie, oczywiście też w butelce euro. Bo Prometeusz zaliczył falstart.

Ps. Rączki do nalewaków Browaru Olimp to jest jednak klasa sama w sobie.

Ocena: 2/5

Cena: 6 zł

prometeusz

Jedna myśl na temat “Prometeusz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s