Gruit Kopernikowski

Jeżeli w ogólnodostępnej sprzedaży w całej Polsce pojawia się piwo bez chmielu to znaczy, że coś się dzieje. Idzie nowe, dzięki czemu piwosze mogą poznać nowe smaki jak Koniec Świata od Pinty. Tym razem kolejny raz jest to sprawka Browaru Kormoran. Po między innymi ciekawym czosnkowym piwie, teraz prezentuje piwo lawendowe z serii Specjały Kormorana.

Rok 2013 jest wyjątkowy i tłumaczy skąd taka nazwa, bo jest to 20 lecie istnienia Browaru Kormoran oraz Rok Kopernikowski, czyli 540 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika.  Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Paweł Błażewicz z Pracowni Kopernikańskiej Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Już sama idea warta pochwały, a czy piwo będzie równie interesujące?

Gruit Kopernikowski to niewątpliwie świeże piwo, z kwiatowo-cytrusowym aromatem. Mętne, słodkie, sprawia, że ma się kwiatki w brzuchu i z każdym łykiem jest coraz lepsze. Wizualnie, smakowo i zapachowo bardzo przyjemne, a co najważniejsze jest to coś nowego. Lecz co może w nim nie pasować? Dla niektórych może pozostawać cierpki posmak ziołowy. Zdecydowanie nie jest to piwo sesyjne. Co by nie mówić to piwo zdecydowanie na plus, warto jest spróbować, bo kolejny raz wnosi powiew świeżości w naszym piwnym światku.

Ekstrakt 12,5%, alkohol 4,5%, w składzie: woda, słód jęczmienny i pszeniczny, drożdże, lawenda, jałowiec, piołun.

Ocena: 4/5

Cena: 6 zł

gruit

3 myśli na temat “Gruit Kopernikowski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s