Servus

Servus, zgodnie z etykietą oryginalny pils z 4,5% alkoholu, 9,5 plato, w składzie woda, słód, mąka kukurydziana, chmiel. Robione przez European Food. O nim samym nie będę się rozpisywał, bo jest maksymalnie nudne, z dziurawą pianą, słomkową barwą, wyblakłą goryczką i pustą słodowością, maksymalnie przewidywalne. Dostępne w 2,5 litrowej butelce PET.

Jednak Servus to idealne odwzorowanie tego co się dzieje, a właściwie co się już stało z piwami. Najczęściej już przy jasnych piwach konsument nie patrzy co dokładnie jest przez niego kupowane, nie ma oczekiwań związanych z rozmaitością i jakością piwa, kupując piwo chce by było ono takie samo jak inne, tak bardzo typowe jak na przykład woda gazowana czy jogurt. Piwo to jest już produkt codziennego użytku, który maksymalnie spowszedniał. I nawet piwna rewolucja na wielką skalę tego nie zmieni. Bo nie ma się co oszukiwać liczy się cena, nie jakość, dlatego też taki ogromny wzrost sprzedaży piwa w szczególności w dyskontach. Taki stan rzeczy wynika między innymi z poziomu kultury piwnej, bo przeciętny konsument nie jest świadom możliwości łączenia jedzenia z piwem innym niż eurolager. A alternatywy przecież istnieją, bo zamiast klasycznego sześciopaka można wziąć trzy bardziej różnorodne piwa i odkryć coś nowego.

Nadchodzi kolejny etap piwnej rewolucji w Polsce, coraz więcej ludzi zaczyna szukać nowych smaków i sytuacja u nas w kraju się poprawia, choć zawsze patrząc na sytuację na Świecie mainstream pozostanie mainstreamem.

servus

Jedna myśl na temat “Servus

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s