Beerlao Lager Beer

Ile można pić europejskie piwa? Czasem warto zabrać podniebienie w bardziej egzotyczne z naszej perspektywy rejony świata. Dziś Laos. To jest podróż na odległość blisko 7 700 kilometrów w linii prostej, a faktyczny dystans jaki pokonało to ponad 12 000 km! Wiecie, że to piwo dla mnie pokonało tak długą drogę, że nawet mapy Google nie są w stanie wyznaczyć trasy? A jednak moi ludzie są tacy wspaniali, że nawet będąc w Laosie o mnie pamiętają, za to wielkie dzięki. Podobno spośród piw tam próbowanych to było najlepsze. Spróbujmy Beerlao.

Prócz piwa też zdjęcie. Tak prezentuje się ono w Laosie.

Browar należący do gruby Carlsberga, który posiada 99% !!! rynku krajowych piw w Laosie. Beerlao Lager Beer to typowy lager, mający 5%. Jeśli mamy eurolagery to Beerlao możemy spokojnie nazywać asialagerem, ale dobrym przedstawicielem lagerów z Azji. Co głównie odróżnia to piwo od europejskich odpowiedników? Laocki ryż, woda z podnóży Himalajów, niemiecki chmiel i francuski słód w składzie, więc międzynarodowe towarzystwo według opisu reklamowego.

Laos raz jeszcze

W Polsce zapewne nie smakuje już tak samo jak w Laosie w lokalnym klimacie z lokalną kuchnią, ale jest to dość ciekawa pozycja z Azji, polecana przez osoby, które lepiej znają tamtejszy rynek.

beerlao

Jedna myśl na temat “Beerlao Lager Beer

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s