Irlandzkie Zielone

Browar Krajan prezentuje swoje zielone piwo z odwołaniami do Irlandii, w postaci nazwy i etykiety.

Ponieważ w dniu publikacji tego posta obchodzimy Dzień Świętego Patryka pojawia się w mojej głowie pytanie czy to będzie dobre piwo do świętowania Dnia Świętego Patryka? Pierwsza odpowiedź, która przychodzi na myśl to taka że, przecież to nie jest stout, który jest naturalnym piwem do picia tego dnia. Ale, no właśnie, ale jeśli ktoś nie gustuje w Guinnessach , Murphy’sach i im podobnym to co ma zrobić czy napić się zielonego lagera? Niech sobie odpowie na pytanie jakie piwo w tym dniu piją Irlandczycy. Wiadomo, że Stouty.

Abstrahując już od tego, no to jak to jest z tym Irlandzkim Zielonym? Jest to piwo jasne, o zielonej barwie i klarowne z zielonkawą pianą. A jak może smakować zielone piwo? Jak dla mnie to jest ono po prostu słodkie. Takie oranżadkowe, pozostaje po nim dość przyjemny słodki posmak w ustach. Zresztą sam producent na etykiecie przedstawia je jako napój piwny, bo jest w nim 83% piwa i 17% napoju bezalkoholowego (nie wiem co się pod tym kryje). Zawiera 5,5% alkoholu, 12,1% ekstraktu wag.

Jeśli wybierać spośród a’la Irlandzkich od Browaru Krajan to zdecydowanie lepsze jest Irlandzkie Mocne.. Do mnie to piwo nie trafia.

Cena: 5 zł

krajanzielone

3 myśli na temat “Irlandzkie Zielone

  1. Ta,odwołanie do Irlandii w barwie piwa. A teraz znajdźcie mi Irlandczyka pijącego zielone piwo. Szczególnie, że większość znanych piw irlandzkich jest prawie czarna, lub czerwona. W dodatku to lager. Wiecie ile znam irlandzkich lagerów? 1. W Irlandii królują raczej piwa górnej fermentacji. Jeśli ktoś robi irlandzkie piwo dolnej fermentacji to tak ciekawe.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s