Porter by Browary Łódzkie

Popularnie nazywany po prostu Łódzkim Porterem, uważany jest za najlepszego polskiego portera. Na pierwszy rzut oka wiadomo też, że puszka w której można go kupić do czołówki się nie zalicza, a dokładniej to jest brzydka. Oraz te angielskie informacje jak dark beer, original recipe. Choć nie sposób się z tym nie zgodzić, bo rzeczywiście jest to tradycyjnie warzone ciemne piwo o bogatym smaku. Dostępny jest jedynie w puszce.

Jego charakterystyczny zapach unosi się jeszcze długo po opróżnieniu puszki. Pełny smak, który dobrze komponuje się z ciastkami czy lodami. Produkowany przez Browary Łódzkie, ma 9,5% alkoholu, 22% ekstraktu wag. Enigmatycznie podane, że zawiera słód jęczmienny.

Ten spróbowany na świeżo do razu po kupnie, dodatkowo schowany do piwnicy jeszcze jeden, aby poleżał tam i w bliższej lub dalszej przyszłości porównam, 2 lutego 2013 schowany, leżakowanie czas start. Podana jest data minimalnej trwałości co oznacza, że maksymalną możemy sami określić, ja to tak interpretuję, by móc porównać zmiany w nim zachodzące. I jeszcze powrócę do pytania czy to najlepszy porter? Na pewno czołówka, TOP3 w Polsce.

Ocena:4,5/5

Cena: 4 zł

porterlodzki

wzporterweekend

4 myśli na temat “Porter by Browary Łódzkie

 1. Ten porter w cenie 4 zł ? Gdzie ? U mnie 6 zł. Kapitalizmu się zachciało :-(
  Inny „szokujący” fakt: u mnie porter warmiński kosztuje 2x tyle co łódzki bo blisko 8 zł.
  Tragedia.
  O co tu chodzi z tymi cenami z czapy ustalanymi ?
  Aha byłbym zapomniał: rzecz jasna łódzki deklasuje warmińskiego.
  Nie wiem kto przyznawał mu nagrodę (warmiński) ale na pewno nie pił łódzkiego.

 2. Szkoda, że nie mogę porównać, nie ma go w naszej okolicy. Mam dziś obok siebie kufelek z porterem z Żywca, ale jego smak trudno określić innym słowem niż „niezrównoważony”

  1. Dystrybucja ich piw jest dość sporym problemem, poza Łodzią są chyba nie do dostania. A co do Żywca to polecam go schować by poleżakował trochę ;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s