Bracki Rauch Bock

Przed państwem Grand Champion Festiwalu Birofilia 2012, czyli piwo, które wygrało konkurs na najlepsze piwo domowe. Uwarzone w Brackim Browarze Zamkowym w Cieszynie. Z tym, że nie próbowałem dokładnie tamtego piwa, które wygrało konkurs, a z tego co słyszałem różnią się.

Jest to unikalny w Polsce pomysł realizowany przez Grupę Żywiec. Co roku zwycięskie piwo, a to dodaje smaczku, bo co roku jest inne piwo ma premierę 6 grudnia i jest sprzedawane w całej Polsce. Trzeba się spieszyć by je dostać, bo produkowane w limitowanym nakładzie.  Tegoroczny 100 000 nakład Rauch Bocka już po dwóch tygodniach, czyli 20 grudnia był wyprzedany już w 70%. Cytując kontrę jest to połączenie piwnej pasji piwowara domowego z kunsztem piwowarów z Grupy Żywiec. Rauch Bock czyli wędzony koźlak. W jego skład wchodzi aż siedem słodów: monachijski, pilzeński, dymiony, biscuit, melanoidowy, caramunich i caraaroma. 16% ekstaktu i 6,5% alkoholu.

Oceny nie będzie takiej prostej, bo niby wszystko w nim jest, niczego nie brakuje, no właśnie, ale jest też coś takiego co powoduje, że nie dopiję go do końca. A męczę je (bo inaczej nie można tego nazwać) już jakiś czas. Jednak jednego nie można mu odmówić, to wyraziste i rozgrzewające piwo. Jednak wędzonki nigdy nie lubiłem, nawet od Schlenkerli. Ba! W ogóle wędzonych rzeczy. Cena za jaką je dostałem to 5,50 zł. Jakość bardzo dobra, piana ładna, pełnia ogromna, barwa jak na koźlaka przystało też przyjemna, lekko też zmętnione, co nie przeszkadza w jego odbiorze. Patrząc na opakowanie to etykieta również dobrze się prezentuje.

Doceniam pomysł i wykonanie, ale nie jest to piwo dla mnie. Dlatego też dla porównania oceny na innych blogach, bo cieszyło się dużą popularnością i większość piwnych blogerów już je piła:

Ale Piwo – 5/5   Alterbeer – 6,5/10   Amator Piwa – 8/10   Blog Kopyra – video   Browarnik Tomek – 7,74/10   Małe Piwko – opis   Mój Kufelek – opis   O Piwie podcast – opis
Piwolog – 6,5/10   Piwomani – 37/50   Polskie Minibrowary – opis z premiery   Smak Piwa – opis   Teraz Piwo – 7,5/10

Chyba żadnej recenzji nie pominąłem? Generalnie dominują pozytywne oceny, bo to piwo jest dość dobre, ale bezkompromisowe, albo komuś smakuje albo nie, nie ma półśrodków.

3 myśli na temat “Bracki Rauch Bock

  1. Zgadzam się, z wędzonkami trzeba się oswoić. Ja sam za nimi nie przepadałem. Rauch Bock jest bardzo delikatną wędzonką i do mnie trafia. Teraz zabieram się za produkty Schlenkerli :)

  2. Wędzonki się albo kocha albo nienawidzi. Warto im jednak dać więcej niż jedną szansę. Czasem człowiek musi podjąć kilka prób, by się oswoić.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s