Książęce Ciemne Łagodne

Ciemne Łagodne, Czerwony Lager i Złote Pszeniczne to nowa wielka trójca Książęcego, trójca dość dobrze się prezentująca, a Ciemne jest jej najlepszym elementem. Zawiera 11,9% ekstraktu, 4,1% alkoholu, w składzie woda, słód monachijski, karmelowy, pilzneński, palony oraz syrop cukrowy i goryczkowy, a także aromatyczny chmiel. Aromatyczne jest też w zapachu, bo czuć bardzo przyjemną słodycz karmelową, dopełnioną w smaku jeszcze o czekoladę, miód i kawę oraz nutkę chmielową dobrze komponują się jeśli chodzi o całość. Jest ono słodkie, ale wyważone w tej słodyczy z lekką gorzkością, ale przy tym cały czas łagodne, czyli tak jak lubię.

Poprzednie Książęce nie przekonały mnie za bardzo, ale to jest jak najbardziej warte uwagi i tego by do niego wracać. Bo stosunek cena/jakość też tu bardzo zachęcający.

Ocena: 2,89 zł
Cena: 4/5

2 myśli na temat “Książęce Ciemne Łagodne

  1. Mój faworyt jeśli chodzi o Książęce i próbując po przerwie nadal mi smakuje. Rzeczywiście 4 to może trochę za dużo na same piwo, ale dodając całą otoczkę i jak mówisz dostępność, zyskuje w moich oczach. Zobaczymy co nowego teraz będzie z tym nowym Książęcym.

  2. Na pewno najlepsze piwo z całej trójki KP. Ale czy zasługuje na 4? Moim zdaniem zasługuje na mocne 3. Plus za dostępność i cenę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s