Trybunał Miodowe

Ubi concordia, ibi victoria.
Czyli gdzie zgoda tam zwycięstwo.
I z takim mottem zabieram się do Miodowego Trybunała.

Był Trybunał, teraz nadeszła pora na Trybunał Miodowy. Produkowany przez Sulimar.
Jasny, pełny, miodowy, tradycyjnymi metodami warzony. Z wkomponowanymi dwoma sarmatami i herbem Piotrkowa Trybunalskiego. A poniżej jeśli się nie mylę znajduje się tam podobizna nieistniejącego już ratusza. Jednym słowem etykieta jest bogata i można wiele ciekawych informacji na niej znaleźć.

Jeśli o informacjach mowa to zawiera 5,5% alkoholu, 13,5% ekstraktu, wodę, słód jęczmienny, pszeniczny, karmelowy, chmiel, miód i drożdże.

Otwierając je okolice momentalnie opanował miodowy aromat, potem mocna piana, która jednak zniknie z czasem. Ale zapach cały czas pozostaje miodowy. W smaku oprócz dominującego tak samo jak miodu wyczuwalna początkowo jest nutka karmelowa, a pod koniec smaki pszeniczne. Tak więc jest bardzo dobrze.

Prawie bym zapomniał o jego mętności, która prezentuje się wprost fantastycznie, a dzieje się tak dzięki braku poddania go procesowi filtracji i osadowi drożdżowemu.

Jak na miodowe piwo nie jest one tak bardzo słodkie, jak zwykle są piwa tego typu, co z pewnością zadowoli osoby normalnie nie gustujące w piwach miodowych.

Ocena: 4/5
Cena: 3,49 zł

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s