Bavaria 8.6 Special Blond Beer

Bavaria 8.6 Special Blond Beer z Holandii choć nazwa początkowo wydaje się myląca co do kraju pochodzenia, mi osobiście skojarzyło się to od razu z Bawarią.
Bo czy to nie jest dziwne, że holenderskie piwo jest bawarskie?

Zajmował się tym nawet Trybunał Sprawiedliwości UE. Stowarzyszenie Browarników z Bawarii w latach 90 starało się zastrzec produkt bawarskie piwo tak jak nasi górale oscypka, co oznaczałoby że mieliby wyłączność na nazwę. Nie doszło to do skutku, a Trybunał stwierdził dodatkowo, że sprawa jest wyjątkowo skomplikowana, w wyniku tego Bavaria Holland Beer nadal istnieje pod taką nazwą. Wracając jednak do tego browaru to Bavaria jest drugim największym browarem w Holandii, produkuje ok. 5 milionów hektolitrów piwa.

Puszka dość klasyczna, nie zwraca na siebie uwagi niczym szczególnym poza dużymi liczbami.Bavaria zawiera 7,9% alkoholu, tak więc jak na lagera jest mocny. W składzie woda mineralna, słód jęczmienny, pszenica, chmiel. Ciemnozłoty. Mocna piana osadzająca się na długo na ściankach, duża klarowność szczególnie jeśli bierze się pod uwagę to, że zawiera pszenicę. W smaku bardzo specyficzne goryczkowe z bardzo przyjemnym słodem. Jak na tak mocne piwo bardzo dobrze się je pije.

O nie! Pod koniec zdarzyło się coś strasznego przez co 4/5, które początkowo wystawiłem spada do 2/5 ponieważ pojawił się czysto alkoholowy smak co jest moim zdaniem niedopuszczalne, wyciągając średnią po fantastycznym początku i koszmarnym końcu, oraz wrażenia jakie na mnie to wywarło wychodzi:

Ocena: 3/5
Cena: 3,79 zł

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s