Peroni Nastro Azzurro

Peroni Nastro Azzurro e la birra premium italiana numero uno. Co więcej oznacza, że jest to numer jeden wśród włoskich piw. Według informacji rozlewane we Włoszech, choć etykieta dedykowana ewidentnie na rynek polski, bo jest nawet polska infolinia oraz logo akcji Nigdy nie jeżdżę po alkoholu. Dystrybucją w Polsce zajmuje się KP. Skład dość skromnie podany, bo informacja jedynie o słodzie jęczmiennym, 5,1% zawartości alkoholu oraz, że jest to piwo jasne.
Plusem oczywiście dedykowana butelka, mówiąca o dominacji tego rzymskiego piwa od 1846 roku.

Piana dziurawa duża, szybko rośnie, ale jeszcze szybciej opada, barwa bardzo jasna i złota, aromat ewidentnie słodowy, w smaku też jedynie słód czuć, mocno gazowane, przy wlewaniu wręcz taki odgłos bąbelków jak przy szampanie (ciekawe!).
To piwo z gatunku takich, które lepiej smakują w lato, to pewne, bo próbując je od razu poczułem lato, jego lekkość i delikatność.
Minusem jest wysoka cena.

Ocena: 3/5
Cena: 5,49 zł

2 myśli na temat “Peroni Nastro Azzurro

  1. Wysoka cena, bo to nie napój, który się po prostu pije, tylko produkt lifestylowy. Innymi słowy: narzędzie lansu. Masz czuć się jak ktoś wyjątkowy, seksowny, światowy, z wyższych sfer. Żeby nie być tendencyjnym, aż wszedłem na ich stronę i moja diagnoza potwierdziła się w całości, gdy zobaczyłem działy DESIGN, MODA, PAPARAZZI, KULTURA, SPORT, KUCHNIA, PODRÓŻE, STYLOWE BLOGI…
    Ale tak naprawdę wystarczy zadać sobie jedno proste pytanie – po co ktoś miałby sięgać po włoskie piwo?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s