Perła Miodowa

Powszechnie wiadomo, że Perła Chmielowa to Polski królowa, zobaczmy więc jak sobie radzi Perła Miodowa, która według moich informacji dostępna na rynku jest od września 2011. Co prawda Perła Browary Lubelskie ma w swojej ofercie świetne Trybunalskie Miodowe, którego jestem szczerym fanem, więc trzeba sprawdzić czy to zupełnie nowy produkt czy znany nam już, ale dostępny też pod inną nazwą.

Perła Miodowa o bardzo jasnej, bursztynowej barwie, mętna, delikatną pianą i pięknym miodowo-chmielowym aromatem, który zawdzięcza temu, że jest z lubelskim miodem (czyżby APIS? tylko zgaduję). pianą Zawiera 6% alkoholu.
Świetnie łączy w sobie miód i chmiel, co daje bardzo przyjemną słodko-goryczkową mieszankę. Takie sobie piwo i przez te wszelkie koniugacje zmuszony jestem porównać z Trybunalskim Miodowym, które było bardziej miodowe i bardziej nasycone. I nie wiem czy to zasługa tego, że bardzo dobre wrażenie Trybunalskie na mnie zrobiło w okresie letnim, ale nie mogę obecnie tak na bieżąco porównać, bo już od 2-3 miesięcy go nie mogłem znaleźć w sklepach.
Perła na rynku piw miodowych nie jest jakąś specjalnie wyróżniającą się pozycją, dość miałki i nudny smak, mało miodu. Dodatkowo jeśli ktoś lubi Chmielową i chciałby spróbować jej w wersji słodszej to Perła ta jest dla niego pozycją obowiązkową. Nie mogę zapomnieć o świetnym wyglądzie logo, tylko szkoda, że nie jest w takiej butelce z wypukłą szyjką jak Perła Chmielowa. To ma swój urok.

Ocena: 1,5/5
Cena: 3,99 zł

2 myśli na temat “Perła Miodowa

  1. Perła Miodowa przegrywa mocno z Trybunalskim Miodowym. Właśnie z powodu tego większego nasycenia miodem. Perłę Miodową spróbowałem raz i nie mam ochoty do niej powrócić. Do Trybunalskiego wracam co jakiś czas.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s