Faxe Orginal

Ciekawa sprawa z tym piwem, bo Faxe to powszechnie znana duńska marka, z dobrej jakości piwem, co za tym idzie drogim i odznaczającym się wysoką jakością. A tu nie dość, że dostajemy piwo za 2 złote. Nie mówię, że to źle, bo cena nie równa się jakość, a tu akurat jakość piwa jest porządna.  Ale też jakość etykiet nie jest najlepsza z możliwych.

Podają, że to Faxe Orginal z Faxe Brewery, Danish Lager Beer, produkowane przez Royal Unibrew Polska, plus opis mówiący o zawieraniu trzech rodzajów słodu, szlachetności czy smaku również po polsku i zawartości alkoholu wynoszącej 6%.

Wchodząc na oficjalną stronę Piwa nie ma wzmianki o takim rodzaju, mimo że jest 9 gatunków wymienionych. http://www.faxe.com/Default.aspx?ID=585
Przy okazji polecam stronę, bo wiele ciekawych porad na niej jest. Zmusiło mnie to do włączenia wyszukiwarki, i oto rezultaty: Faxe Orginal produkowany jest od blisko półtora roku i z tego co znalazłem dedykowano go na polski rynek.

Samo piwo jest całkiem przyjemne, z ciemnobursztynową barwą i wyrazistym smakiem, szkoda tylko, że piana od razu znika, charakterne, ale nie powiedziałbym, że jest w nim dusza Wikingów.

Ocena: 3/5
Cena: 2 zł

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s