Fortuna Czarne

Dziś będzie na szybko, bo rozpisywałem się o Fortunie Miodowej, choć tej też się należy coś więcej niż kilka słów, ale zmęczenie wygrywa dzisiejszego dnia. Słodkie, palone i pełne w smaku takie jest właśnie Ciemne piwo od Fortuny. Zawiera 5,8% alkoholu. Na etykiecie świetne opisy, bardzo wyczerpujące. Zdominowane całkowicie karmelem, wspaniałe piwo.

Czasem jest tak, że po jakimś czasie zmienia się pogląd na temat piwa, po jakimś czasie znów je spróbowałem i co tu mamy? To piwo pachnie kolą, w smaku też kola, czyli bardzo dominujący karmel, nie jest wspaniałe jak wcześniej sądziłem, ale nadal dobre. Tylko za bardzo kolowe. W towarzystwie kawy w smaku. Ale jest to istna kola w piwie.

W składzie wiadomo jedynie że jest słód jęczmienny i naturalny ekstrakt z orzeszków drzewa kola. 5,8% alkoholu.

Ocena: 3/5
Cena: 4,09 zł

2 myśli na temat “Fortuna Czarne

  1. Wreszcie trafiłam na kogoś, kto chyba będzie mógł mi pomóc!
    Z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka wpadłam na pomysł załadowania lodówki mojego faceta piwem. Jego ulubione to zdecydowanie Fortuna Czarne, ale chyba nie chciałabym iść na łatwiznę i kupować wyłącznie tego. Nie znam się jednak na piwach absolutnie i stojąc w hipermarkecie przed półką z browarami czuję się totalnie zagubiona. Po jakie rodzaje i marki (również, a może i głównie, te niszowe) sięgnąć, aby mieć pewność, że piwa będą mu smakować, biorąc pod uwagę, że uwielbia Czarną Fortunę, a nie znosi Tyskiego i Lecha? Proszę o pomoc, nawet najmniejszą :)

    1. Magda jak jesteś z Warszawy to warto jakbyś wybrała jakiś piwny sklep specjalistyczny z Piwnej Mapy Warszawy, tam jest mnóstwo ciekawych piw idealnych na prezent :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s