Specjal Niepasteryzowany

Tak jak zapowiadałem już kiedyś w lato 2011 miał się pojawić Specjal Niepasteryzowany. No i jest. Oczywiste jest to, że od razu nachodzi na myśl porównanie ze zwykłym Specjalem, a w porównaniu z nim ten jest o wiele subtelniejszy w smaku, świeży w smaku, pianę ma gorszą. I uważam, że traktować to można jako ciekawostkę. Jeśli mam wybór to zwykły Specjal wygrywa z tym bez zastanowienia. Ciekawostką jest to, że z opisie jest mowa o starannie ważonym aromatycznym chmielu, a gdy patrzymy na skład to znajdujemy jedynie słód jęczmienny i jęczmień, nie wiem jak to interpretować. I zapachu jakiegoś intensywnego też nie wyczułem, ale generalnie jest to całkiem przyjemne piwo.

Z technicznych informacji: zawiera 5,8% alkoholu (lżejszy od tradycyjnego Specjala) z 12% ekstraktu i oczywiście produkowany przez Grupę Żywiec.
Wygląd puszki dość interesujący, choć bardzo podobny do Królewskie Niepasteryzowane, ale to pozytywnie bardzo, bo tam jest świetna etykieta, domniemuję że na tej znajduje się Elbląg, bo to przecież stąd ma być Specjal.
Cena sugerowana wynosi 2,99 zł, czyli jestem 10 groszy na plus.

Ocena: 2,5/5
Cena: 2,89 zł

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s