Perła Chmielowa i Export

Produkowana przez browar w Lublinie.
Bardzo mi smakowała, ma gęstą, szybko opadającą piankę, świetną złocistą barwę, lekko gazowana, bardzo aromatyczna, przesiąknięta wręcz w smaku chmielem, a ponadto przyjemna goryczka, nic tylko skosztować. To jest prawdziwa Perła wśród piw.
To samo się tyczy Perły Export, co prawda jest troszkę mniej wyraźniejsza, ale również godna.

Perła Chmielowa
Ocena: 4/5
Cena: 2,59 zł

Perła Export
Ocena: 4/5
Cena: 2,49 zł

9 myśli na temat “Perła Chmielowa i Export

  1. Piwo dla studenta rzecz ważna i jak dla mnie, Perła wygrywa. W tym przedziale cenowym jest najlepsza jakościowo i smakowo

  2. Uwielbiam Perłe Eksport. Pamiętam, że najlepiej szła w niedalekim sklepiku od mojego byłego akademca. Piwem student nie pogardzi, ale Perła zdecydowanie przoduje.

  3. Chodzi o naświetlanie piwa przez butelkę. Piwo w zielonej butelce będzie szybciej naświetlone (światło słoneczne, żarówka, świetlówka)niż w butelce brązowej. Poprzez naświetlenie piwo zmienia swój charakter, zachodzi w nim reakcja polegająca na na przyłączeniu grupy tiolowej ( siarka, wodór ) do kwasów goryczkowych. A czemu są same butelki zielone? hm ? pewnie są tańsze.

    1. Brązowe to butelki zwrotne dostępne tylko w Lubelskim (i okolicach), może po prostu to w brązowej jest świeższe, bo na pewno jest smaczniejsze.

  4. Tutaj podam ciekawostkę, jako mieszkaniec Lublina zaznaczam, że Perła Chmielowa w brązowej butelce jest znacznie smaczniejsza niż w zielonej. Dlaczego? Nie mam pojęcia. Ale gdybyś się natknął kiedykolwiek (a ciężko jest, bo poza granicami Lublina butelka brązowa to unikat) polecam spróbować.

    1. Pewnie chodzi o naświetlanie. Przez zieloną butelkę znacznie szybciej się naświetla piwko(światło słoneczne, żarówki, świetlówki) a nasze piwko zmienia swój charakter. Zachodzi reakcja polegająca na przyłączeniu grupy tilowej (siarka i wodór) do kwasów goryczkowych. W brązowych butelkach ta reakcja zachodzi wolniej, gdyż przepuszcza mniej światła.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s